NPGenetics

Teslimat, İptal ve İade Politikamız

  • Kullanıcılar, satın aldıkları ürünün satış ve teslimi ile ilgili olarak Türkiye Cumhuriyeti, 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (RG:27.11.2014/29188) hükümleri ile yürürlükteki diğer yasalara tabidir.
  • Kullanıcı tarafından satın alınan her bir ürün, 30 günlük yasal süreyi aşmamak kaydı ile kullanıcının ilettiği adresteki kişi ve/veya kuruluşa teslim edilir. Bu süre içinde ürün teslim edilmez ise, kullanıcı sözleşmeyi sona erdirebilir.
  • NPGenetics’in öngöremeyeceği mücbir sebepler oluşursa ve ürün süresinde teslim edilemez ise, durum satın alma işlemi gerçekleştiren kullanıcıya NPGenetics tarafından bildirilir.
  • Kullanıcının satın almış olduğu ürün neticesinde NPGenetics tarafından “DNA Toplama Kiti” iletildiyse, kutunun güvenlik etiketi açılmadan 30 gün içerisinde, DNA toplama kitini iade etmek koşuyla kullanıcı, geri ödeme talebinde bulunabilir. NPGenetics tarafından iptal, iade veya değiştirme durumu işleme alınacak olup DNA toplama kiti gerekli saklama koşullarında (oda sıcaklığında (15 ~ 25 ℃) saklanmalıdır) muhafaza edilmişse toplam nakliye, toplam ürün ücretinden düşürülerek geri kalan tutar kullanıcıya ödenecektir. Ancak kutunun güvenlik etiketi açıldıysa toplam ürün ücretinden toplam nakliye bedeli ve DNA toplama kiti bedeli düşürülerek geri kalan tutar kullanıcıya ödenecektir. Kullanıcının, satın alma işleminin ardından 30 gün geçtikten sonra herhangi bir iptal, iade talebi halinde, hiçbir şekilde NPGenetics tarafından geri ödeme yapılmaz.
  • Kullanıcı, satın almış olduğu ürün neticesinde NPGenetics tarafından iletilen DNA toplama kitini kullanarak tükürük numunesini işlenmesi için NPGenetics’e ulaştırdıktan sonra laboratuvar işlemine başlanılıp tüm işlem maliyetleri artış yönünde değişiklik göstereceğinden ötürü laboratuvar işlemine başlandıktan sonra herhangi bir satın alma işlemi için iptal, iade, değiştirme ve geri ödeme NPGenetics tarafından yapılmayacaktır.
  • NPGenetics servislerinden genetik test ile ilgili bir ürün satın alan kullanıcının, NPGenetics’e ilettiği tükürük numunesi yeterli miktarda DNA verisi içermediği takdirde, laboratuvar işlemlerinde elde edilecek doğruluk oranı düşeceğinden, önce aynı numune ücretsiz olarak tekrar işleme konulacak ve yine başarısız bir sonuç alınması halinde NPGenetics, kullanıcıya ücretsiz olarak başka bir DNA tükürük toplama kiti gönderecektir. Tekrar tükürük numunesinden yeterli DNA verisi ve kalite elde edilemediği takdirde işlem sonlandırılacak ve nakliye ve DNA tükürük toplama kiti masrafları düşülerek geriye kalan miktar kullanıcıya ödenecektir. Aynı kullanıcı bu duruma rağmen tekrar bir ürün satın alır ve yine tükürük numunesinden yeterli miktarda DNA verisi ve kalite elde edilemeyip işlem başarısız olursa, NPGenetics, kullanıcıya tekrar numune göndermeyecek ve hiçbir şekilde geri ödeme yapmayacaktır.
  • Zaman zaman, NPGenetics çeşitli pazarlama faaliyetleri ve iletişim yoluyla indirim kodları, çeşitli teklif kodları ve diğer promosyon kodlarını nitelikli kullanıcılarına sunabilir. Bu kodlar, NPGenetics tarafından kendi takdirine bağlı olarak belirlenebilecek iletilebilecektir. Sadece NPGenetics tarafından sağlanan veya tanıtılan geçerli kod teklifleri işleme alınacaktır. NPGenetics izni olmadan üçüncü şahıslar tarafından sağlanan veya tanıtılan kodlar geçerli sayılmaz. Teklif kodları, indirim kodları ve diğer promosyon kodları birleştirilemez ve kullanıcılar ürün siparişi başına ancak tek bir kodu kullanabilir. NPGenetics, kaybolan, çalınan veya herhangi bir yetkisiz kod kullanımından sorumlu değildir. Teklif kodları, indirim kodları ve diğer promosyon kodları, nakit para veya herhangi bir nakit para karşılığında kullanılamaz. Herhangi bir iptal veya iade işlemi halinde teklif kodları, indirim kodları ve promosyon kodları tekrardan kullanılamaz.
  • Kullanıcının satın almış olduğu ürün neticesinde muhtemel bir iptal veya iade talebinin yazılı olarak iletilmesi halinde, NPGenetics tarafından 7 iş günü içerisinde para iadesi yapılacaktır. Ancak, banka hesap bilgilerinin ve/veya kredi kartı bilgilerinin doğru ve eksiksiz olarak kullanıcı tarafından NPGenetics’e bildirilmesi gerekmektedir.