Aklınızdakini sormaktan çekinmeyin

Aklınıza Takılan Sorular mı Var?

Lütfen altta yer ve sıkça sorulan soruları okuyunuz. Eğer aradığınız cevap altta yer almıyorsa bizimle iletişime geçmekten çekinmeyiniz.

DNA’nız, “nükleotid” olarak bilinen dört bileşikten oluşur: A, G, C ve T harfleriyle temsil edilen bu bileşikler “adenin”, “guanin”, “sitozin” ve “timin”dir. Bu nükleotidler, 3 milyar kez tekrarlanır. Ortalama olarak, genetik kodunuz, diğer insanlarla sadece yüzde 0,01 oranında farklılık gösterir. Bu küçük bir yüzdeye benzeyebilir; ancak gerçekte, bireyden bireye farklılık gösteren 15 milyon harfi temsil eder. Benzersiz genetiğiniz, ortama göre farklı tepki verebileceğiniz anlamına gelir. Raporlarımızda -hangi raporları satın aldığınıza bağlı olarak- vücudunuzun fiziksel aktivitelerine, diyetinize ve çevrenize nasıl cevap verebileceğini anlamanıza yardımcı olacak genetik bilgiler bulacaksınız.

Sonuçlarınızı yorumlarken, genetik bilginin yorumlanmasının zor olabileceğini ve bunun hiçbir koşulda kesin bir tanı olarak düşünülmemesi gerektiğini unutmayın! Bir genetik işaretleyicinin katkısı, sadece belirli bir özelliği etkileyen faktörlerin küçük bir yüzdesini temsil eder. Bazı bireyler için bu küçük yüzde yaşamlarında gözle görülür etkiler oluşturabilir. Sağlığınızın daha bütünsel bir resmi için genetiğinizle birlikte nörobilim ve psikometrik testlerinizin sonuçlarını da edindikten sonra değerlendirmek üzere verilerinizle birlikte bir tıp uzmanına danışmanız tavsiye edilir. NPGenetics, sonuç raporundaki herhangi bir bulgudan sorumlu değildir. Çünkü çoğu durumda rapor edilen sonuçlar, normal bir insan fizyolojisi aralığını temsil eder. Anormal, eksik veya hastalık özelliklerini temsil etmez.

Standart nakliye süresi Türkiye içinde 3-5 iş günüdür. Diğer ülkelere standart nakliye süresi ise, 7-12 iş günüdür.

Bir NPGenetics raporu satın almak için dünya çapındaki müşterilerden Visa, MasterCard ve American Express logolu kredi kartlarınızla veya banka hesaplamıza yapacağınız Havale veya EFT ile ödemeleri kabul ediyoruz.

Numunelerin alınmasının ardından sonuçların alınması 8 ila 10 hafta sürecektir. Sonuçlarınız keşfedilmeye hazır olduğu anda size bir e-posta göndereceğiz. Aynı zamanda sonuç kitapçığınız size kargo ile gönderilecektir. Mobil uygulamamızı kullanarak da her zaman sonuçlarınızı görebilirsiniz.

Kayıt bilgileriniz (ad, iletişim bilgileri ve kredi kartı bilgileri) dışında, genetik verileriniz ve web sitesine girdiğiniz diğer kişisel bilgileriniz araştırmalarda analiz edilebilir. İstediğiniz zaman silme hakkına sahipsiniz. Silme işlemi 60 gün içerisinde gerçekleştirilir.

Kişisel ve genetik verileriniz, 7 Nisan 2016 tarihli ve 29677 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na göre, sizden bu verilerin nasıl kullanılıp işleneceğine dair detaylı bir yazılı onay alındıktan sonra sistemimize kaydedilmektedir. Sunucularımızda tutulan genetik veriniz, kimlik bilginizden ayrıştırılmış şekilde saklanmaktadır. Sadece sizin tarafınızdan ve NPGenetics raporunuzu size sunan uzman ekibimiz tarafından bilinen özel bir kullanıcı numarası ile tanımlanmaktadır. Verileriniz, güvenli sunucularımızda hem ilgili kanunlar, hem de uluslararası standartlar gereği anonim olarak saklanır ve sizin onama formunda onay vermediğiniz hiçbir kuruluş ile (ör: sigorta şirketleri) hiçbir şekilde paylaşılmaz.

Bize emanet ettiğiniz kişisel genetik bilginizin hassasiyetinin farkındayız. Gizlilik politikamızda kişisel bilgilerinizi nasıl topladığımızı, kullandığımızı, açıkladığımızı ve koruduğumuzu belirtiyoruz. Gizlilik Politikası Belgesi’ni görüntülemek ve detaylı incelemek için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Bize Sorun

Aradığınız cevabı bulamadıysanız bize yazın